Kurs Teddy Eddie

Z ogromną radością i dumą informujemy, że wreszcie, po dwóch latach starań, udało nam się zostać Akredytowanym Centrum Metody Teddy Eddie. Co to oznacza dla naszych najmłodszych uczniów? Tylko w DOT możliwość udziału w kursach 2-7 lat według metody Teddy Eddie, która pokochało już ponad 28000 dzieci w całej Polsce.

demo-attachment-3035-Ellipse-10
demo-attachment-3038-Ellipse-30
demo-attachment-3039-Ellipse-31

Jak zorganizowane są kursy Teddy Eddie?

- Zajęcia adaptacyjne START 2-3 lata raz w tygodniu czyli 30 zajęć w kursie

- Zajęcia STANDARD 4-5 lat dwa razy w tygodniu

- Zajęcia ABC 5-6 lat dwa razy w tygodniu

- Zajęcia SCHOOL 6-7 lat dwa razy w tygodniu

Dlaczego Teddy Eddie jest taki wyjątkowy?

- PRZYJAZNY nauka odbywa się w formie zabawy w niewielkich grupach i w ładnych, kolorowych salach

- WIELOPOZIOMOWY gwarantuje rozwój, płynne przejścia na kolejne poziomy oraz kontynuację procesu nauczania

- ELASTYCZNY zaspokaja potrzeby dzieci w różnym wieku i na różnym poziomie

- AMBITNY zawiera wyjątkowo duży zasób słów (wprowadzanych i ćwiczonych zawsze w zdaniach) oraz tekstów, a same zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę pod stałym nadzorem metodycznym

- PRZYJAZNY RODZICOM zawiera ‘Poradnik dla rodziców’ oraz zapewnia bieżącą informację na temat kursu w postaci lekcji otwartych, regularnych e-maili, spotkań z rodzicami oraz rzetelnego systemu ewaluacji postępów dziecka

- WIARYGODNY zasady licencyjne stoją na straży wysokiego standardu realizacji kursów i odpowiedniego przygotowania nauczycieli

- WESOŁY zawiera dużo dziecięcego humoru i bajkową oprawę

- BOGATY zarówno jeśli chodzi o Pakiet Edukacyjny, jak i materiał językowy pozwalający na całkowite ‘zanurzenie się’ w języku obcym

- BLISKI naturalnemu przyswajaniu języka i prawdziwie komunikacyjny

Co zyska moje dziecko dzięki Teddy Eddie?

5000 to zasób słów jakim posługuje się dorosły Amerykanin. Dzięki metodzie Teddy Eddie dziecko poznaje pierwsze 2.000 słów i jest gotowe na kolejny, bardziej zaawansowany etap nauki.

Obserwacje metodyków pokazują, że dzięki Teddy Eddie dziecko przyswaja do pięciu razy więcej słów niż przy użyciu standardowych podręczników. Swobodna rozmowa jest możliwa szybciej, niż w przypadku używania innych metod. Rodzic bardzo szybko widzi efekty nauczania, które rozciągają się poza znajomość słówek – wiele zdań i kontekstów sprawia, że dziecko uczy się myśleć w obcym języku, co poprawia jego zdolności kojarzenia.

Jakie sytuacje mogą być wyzwaniem?

Rodzice często się zastanawiają, jak najmłodsze dzieci poradzą sobie w nowym miejscu, jakim jest dla nich szkoła językowa. Mamy na to sposób!

- Pytanie: co jeśli moje dziecko nie lubi zostawać samo w nowym miejscu?

- Odpowiedź: poczucie bezpieczeństwa dziecka jest dla nas najważniejsze, dlatego rodzic może przebywać na zajęciach tak długo, jak długo dziecko potrzebuje jego obecności.

- Pytanie: moje dziecko niechętnie dzieli się tym, co miało miejsce na zajęciach, często mówi że nic nie robili na angielskim.

- Odpowiedź: zawsze warto pytać najmłodszych, czego się nauczyli, lepiej jednak zadawać konkretne pytania np. śpiewaliście piosenkę o owocach i warzywach? Czy dziś bawiliście się w szukanie ukrytych w sali owoców? Dzięki informacji przekazanej przez lektora, rodzic wie, o co warto zapytać dziecko.

- Pytanie: moje dziecko jest nieśmiałe i niechętnie zabiera głos w grupie, czy pomimo tego nauczy się angielskiego?

- Odpowiedź: zgodnie z naszą teorią /gąbeczek językowych/ w którą głęboko wierzymy, każde dziecko absorbuje na zajęciach tyle języka, ile jest gotowe przyjąć. Niektóre dzieci potrzebują więcej czasu, aby zacząć mówić, najpierw wolą słuchać.

- Pytanie: moje dziecko niewiele mówi po polsku, czy to nie za wcześnie na naukę obcego języka?

- Odpowiedź: dzięki Teddy Eddie dzieci uczą się języka angielskiego metodą naturalną czyli tak, jak niemowlęta języka polskiego. Najpierw osłuchują się z językiem, potem powtarzają pojedyncze słowa i zaczynają budować zdania. Wczesna nauka języka obcego to zbudowanie dla dziecka kapitału na resztę życia.

- Pytanie: moje dziecko nie umie jeszcze czytać ani nie zna liter, czy nauka języka angielskiego jest dla niego?

- Odpowiedź: dzięki Teddy Eddie, dzieci wcześnie rozpoczynają naukę czytania globalnego poprzez zabawę. Już w wieku 5 lat chętnie bawią się literkami i biorąc udział w zajęciach rozpoczynają przygodę z czytaniem. Taka inwestycja w dziecko pozwala mu też z łatwością rozpocząć przygodę z czytaniem w zerówce.

Dlaczego Teddy Eddie jest taki wyjątkowy?

- ELASTYCZNY zaspokaja potrzeby dzieci w różnym wieku i na różnym poziomie

- WESOŁY zawiera dużo dziecięcego humoru i bajkową oprawę