Egzamin 8-klasisty

Nasz KURS PRZYGOTOWAWCZY jest oparty na autorskich materiałach, które pozwalają ćwiczyć najważniejsze umiejętności: czytanie, pisanie, słuchanie oraz gramatykę. Wynik egzaminu zależy właśnie od opanowania tych umiejętności. Tak prezentują się wyniki egzaminu 8 klasisty z roku 2022 Średnia osiągnięta przez uczniów w Polsce to 67% podczas gdy średnia osiągnięta przez naszych uczniów wyniosła 89%. Oznacza to ponad 20% przewagę w rekrutacji do wybranej szkoły średniej. Poniżej odpowiemy na najważniejsze pytania i wyjaśnimy skąd bierze się tak duża przewaga.

Jak zorganizowany jest KURS PRZYGOTOWAWCZY?

Kurs przygotowawczy składa się z 60 wyspecjalizowanych jednostek lekcyjnych oraz konsultacji indywidualnych. Podczas zajęć lekcyjnych ćwiczymy umiejętności językowe oraz techniki egzaminacyjne, natomiast podczas konsultacji indywidualnych omawiamy wyniki egzaminów próbnych i przygotowujemy indywidualny plan przygotowawczy.

Jak mogę dowiedzieć się o postępach dziecka?

Podczas KURSU PRZYGOTOWAWCZEGO lektor prowadzący przeprowadza co miesiąc test oceny postępów, o którego wyniku rodzice dowiadują się w wiadomości prywatnej w aplikacji whatssup. Po odbyciu konsultacji indywidualnych, rodzice otrzymują szczegółową informację o wyniku egzaminu próbnego.

krok po kroku

Krok 1 – dobry planSamodzielna nauka do egzaminu wymaga planu. Jak pomóc dziecku pogodzić codzienne obowiązki z powtórkami? Lepiej uczyć się mało (to nie żart)! Ale… często. Najlepiej codziennie, o takiej porze, kiedy nauka przychodzi najłatwiej. Ustalcie czas. To, czy będzie to 40 minut czy godzina, zależy od możliwości dziecka. Krok 2 – małe porcjeJak rozplanować naukę do egzaminu? Podzielcie wspólnie z dzieckiem materiał na małe porcje. Skupcie się przede wszystkim na tym, co sprawia dziecku trudność. Korzystajcie z podręczników i zeszytów, ale także z własnych notatek Usystematyzowana wiedza łatwiej wchodzi do głowy.Krok 3 – efektywna naukaPomóżcie dziecku wykorzystać czas na naukę jak najlepiej. Dobrze uczyć się przy biurku. Pozycja siedząca nie rozleniwia. Warto usunąć z zasięgu wzroku przedmioty, które mogłyby rozproszyć dziecko. Wyciszcie albo schowajcie telefony.Krok 4 – powtórkiCo jakiś czas wracajcie do tego, co dziecko już umie, i powtarzajcie, by utrwalić już przyswojone wiadomości. To ważne aby docenić wysiłek dziecka i wskazać mu ile już osiągnęło. Krok 5 – precz z nudą!Nie warto uczyć się przez długi czas jednego zagadnienia, ale przeplatać zagadnienia tak, by nauka nie była nużąca. Nasz mózg nie męczy się, lecz nudzi. Warto dostarczać mu wciąż nowych wyzwań.Krok 6 – czas na testCo jakiś czas, na przykład raz w tygodniu, można zachęcić dziecko do zrobienia zadania z kolejnego arkusza egzaminacyjnego. Dzięki temu nie tylko się z nimi oswoi, lecz także sprawdzi swoje postępy w nauce.Krok 7 – nauka przez… senNie należy zaniedbywać snu, który jest bardzo ważny dla procesu uczenia się. To wtedy nasz mózg porządkuje to, z czym zetknął się w ciągu dnia i (UWAGA!) lepiej to zapamiętuje.Krok 8 – niezbędny ruchRuszajcie się wspólnie z dzieckiem. Spacer, krótka gimnastyka czy trening to doskonała przerwa w nauce. Nie wolno z nich rezygnować.Krok 9 – zdrowe kalorieJedzcie wspólnie z dzieckiem pełnowartościowe posiłki. Bardzo ważne jest śniadanie. Unikajcie cukru, który wpływa na mózg rozleniwiająco.Krok 10 – napój tęgich głów Zadbajcie o to, by na biurku dziecka stała zawsze pełna szklanka wody. Nasz mózg składa się głównie z wody i to woda jest najlepszym napojem w czasie nauki. Warto wiedzieć, że pierwszym sygnałem świadczącym o niedostatecznej ilości elektrolitów w organizmie jest osłabiona koncentracja.